Nr. Organizația Nume, prenume Adresa electronică Telefon de contact
1.      Alianța Organizațiilor pentru Persoane cu Dizabilități din Republica Moldova Climov Galina, coordonator secretariat

Alina Prodan, asistent proiect

aopdmoldova@gmail.com

secretariat.aopd@gmail.com

079222505

079086060

2.      ONG de tineret cu dizabilități „VIVERE” Emma Matreniuc, director executiv ematreniuc@gmail.com 069148308
3.      Asociația Femeilor de Afaceri Tatiana Puga, președinte pugat@mail.ru 069113950
4.      AO „ARTENA” Crasilnicov Natalia,  presedinte artena@mail.ru 078361516
5.      Alianța INFONET Victor Koroli, director executiv office@infonet.md 069252453
6.      AO „Casa Speranțelor” Valentina Onica, președinte casasperan@yandex.ru 0230 22307
7.      Asociația Raională de Educare a Adulților „Prutul de Sus Sîrbu Ana mdareap@gmail.com
8.      Hawks Centru Diana Covalciuc, director executiv tonyhawkscentru@ayhoo.com 079774400
9.      Asociația Copiilor Surzi din Moldova Veronica Căpătici,  președinte vcapatici@gmail.com 069291790
10.  Centrul de Reabilitare şi Integrare Socială a Copiilor cu Dizabilități de Intelect CULTUM Ala Fodor, Director executiv alafodor@mail.md 069043338
11.  Centrul de Asistență Juridică pentru Persoane cu Dizabilități Vitalie Meșter, director executiv vitalie.mester@gmail.com 069891091
12.  Centru de intervenție precoce „Voinicel” Ivan Puiu, președinte, ivanpuiu@gmail.com 069204735
13.  AO „SOS Autism” Aliona Dumitraș, director executiv sosautismrm@gmail.com 068878788
14.  AO „Prima” Georgeta Scopenco, director executiv aoprima@mail.ru 079011886
15.  AO „Verbina Ana Levinte, Director executiv analevinte@yahoo.com 069361757
16.  AO „Keystone Moldova” Ludmila Malcoci, director executiv lmalcoci@keystonehumanservices.org 068794794
17.  ASCHF Peresecina Zincov Ana, director executiv causaa2007@yahoo.com 069365418
18.  Centrul „Speranța” Gheorghe Zastavnețchi, coordinator programe gheorghe.speranta@gmail.com 069977056
19.  Asociația Persoanelor cu Deficiențe de Auz din Cantemir Elena Rebeja, președinte apda.cantemir@gmail.com 079869532
20.  AO „Motivație” Igor Mereacre, director executiv igor@motivation-md.org 068194395
21.  Asociația de Sprijin a Copiilor cu Cerințe Speciale Antonina Gavajuc antoninagavajuc@yahoo.com 069137411
22.  Fundația „Ecoul Cernobîlului” Natalia Hasan nataliahasan@gmail.com 069330879
23.  AO „Humanitas” Aurelia Racu  apdi@humanitas.md 069771346
24.  Femeia și Copilul – Protecție și Sprijin Victoria Secu victoriasecu@fcps.md 068474000
25.  Asociația de Sprijin a Copiilor și Tinerilor cu Dizabilități ,,Dorința” Rodica Stratan centrul-dorinta@mail.ru 079792098
26.  AO „AZI” Tatiana Seredenco tatianaseredenco@yahoo.com 079023684
27.  AO „Inspirație” Svetlana Panaitova women_g@mail.ru 069346396
28.  AO „Eco Răzeni” Sergiu Gurău sergiu.gurau@gmail.com 079641243
29.  AO OSORC Ludmila Borodina osorc@yandex.ru +0037377864599
30.  AO „Steaua Călăuză” Viorica Capșa scalauza.viorica@gmail.com 022 452018
31.  Asociația Surzilor din Moldova Ruslan Lopatiuc, președinte deaf.moldova@gmail.com 022729925
32.  Aссоциация семей детей инвалидов г.Тирасполь Горбатенко Лариса tsadi@mail.ru +0037377798616
33.  Общество инвалидов г. Рыбница Прушковская Тамара prushkovskaya@mail.ru +0037377902104
34.  ASPDI „DOR” Natalia Ciobanu natali_mda@mail.ru 060059991
35.  Asociația Obștească „Stoicii”, Comrat Olesea Topal oleseatopal@mail.ru 068969770
36.  AO „Low Vision” Ghidirimschi Natalia tmart2405@yahoo.com 068192700
37.  Centrul „Încredere” Olga Cibotaru olga.olga.cebotari@mail.ru 067416690
38.  Societatea Invalizilor din Moldova Președinte Mihai Mărgineanu sirmoldova@mail.ru 022244229
39.  Asociația Nevăzătorilor din Moldova Dumitru Sclifos, președinte dcsom@mtc.md 022222789
40.  Uniunea Organizaţiilor Invalizilor din RM Vitalii Covaliov, președinte soimoldova@gmail.com 022710125